Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çerkezköy'ün En Küçük Bebeği Taburcu Edildi

ImageÇerkezköy Özel Optimed Hastanesi`nde 780 gram olarak doğan bebek 1.780 gram olarak hastaneden taburcu edildi
Özel Optimed Hastanesi`nde 68 gün önce sadece ‘780 gram` ağırlığında dünyaya gelerek, Çerkezköy tarihine ‘En Küçük Bebek` olarak geçen Gülce bebek, önceki gün 1 kilo 780 gram olarak, hastaneden taburcu edildi.
Doğurduğu ve ancak cam arkasından izleyebildiği bebeği 68 gün sonra kucağına alabilen Anne Aysel Yılmaz, mutluluk gözyaşlarına boğulurken, hastane
çalışanları da, Gülce bebeğin sağlıklı bir şekilde taburcu edilmesini pasta keserek kutladı

Özel Optimed Hastanesi`nde 68 gün önce 780 gram olarak dünyaya gelen parmak çocuk Gülce, 68 gündür hastanenin yenidoğan yoğun bakım ünitesinde gördüğü tedavinin ardından taburcu edildi. Taburcu edilen Gülce bebek için Hastanede pasta kesildi.

HASTANENİN EN KÜÇÜK BEBEĞİ OLARAK

KAYITLARA GEÇTİ

Çerkezköy`de dünyaya gelen en küçük bebek olarak hastane tarihine de geçen Gülce Bebek için düzenlenen kutlama törenine Başhekim Op. Dr. Ayhan Arslan, Başhemşire Nurhan Osmanoğlu, Çocuk Hastalıkları Uzmanları Ali Başkent, Hakan Görmüş, Bebek yenidoğan yoğun bakım ünitesi sorumlu hemşiresi Melek Kaya, Gülce`nin annesi Aysel Yılmaz ve Hastane Halkla İlişkiler Sorumlusu Selda Karacalar katıldı.

ANNE BEBEĞİNİ 2 AY SONRA KUCAĞINA ALDI

9 yaşındaki kızı Gökçe`nin ardından ikinci çocuğu Gülce`yi dünyaya getiren ve kızını ancak doğumundan 68 gün sonra kucağına alabilen anne Aysel Yılmaz, minik kızının iyileşmesinden duyduğu sevinç dolayısıyla mutluluk gözyaşlarını tutamazken, doktorlar, ve hemşireler de onun bu mutluluğunu paylaştı. Silivri`nin Sayalar Köyü`nden kızına günde 3 kez süt getiren anne Aysel Yılmaz, "Tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kızımı kucağıma alıp burada ayrılabilecek olmak çok güzel. Kızımı 2 ay boyunca camın arkasından izleyebildim. Şimdi kucağıma alıp öpüp koklayabiliyorum" sözleri ile duygularını dile getirdi.

ANNE GÜNDE ÜÇ DEFA GÜLCE BEBEĞE

SÜT GETİRDİ

İki yıldır hastanede yenidoğan yoğun bakım sorumlu hemşiresi olarak görev yapan Melek Kaya da "Gülce`yi elimize aldığımızda bu halinden çok çok küçüktü. Onu doğumundan itibaren anne sütü ile besledik. Annesi günde 3 defa ona süt getirdi. Gülce bebek hastanemizin maskotu olmuştu, hepimiz onu çok seviyoruz. Bizim için çok keyifli bir yolculuktu. Sonucunu görmek bizi daha da mutlu etti. Yenidoğan ünitesi olarak ekip çalışması ile sonuca ulaşmak bizi daha başarılı kılıyor ve gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Gülce bebeğin 2 ay boyunca solunum cihazına bağlı kaldığını belirten Çocuk Doktoru Ali Başkent de "Gülce`nin 68 günün ardından annesinin kucağında hastaneden ayrılacak olmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Ama hastanede hepimiz ona çok alışmıştık ve onu özleyeceğiz. Ailesi `hep gül gibi olsun` diye adını Gülce koydu. Gülce bebeğimizin hayatının gül gibi geçmesini temenni ediyoruz." dedi.

BEBEĞİN HİÇBİR HASTALIĞI YOK

Gülce`nin 24 haftalık dünyaya geldiğini ve iyileşme sürecinde tamamen anne sütü ile beslendiğini belirten Başkent, "Dünyaya 780 gram olarak geldi. Şimdi ise 1kilo 780 gram. Doğumundan sonra bir kilo aldı. Artık solunum cihazına da bağlı kalmasına gerek yok. Herhangi bir rahatsızlığı ve sorunu olmadığı için taburcu ediyoruz" dedi.

ANNE HEM BEBEĞE HEM HEMŞİREYE ALTIN TAKTI

Hastane açıldığından bu yana 300`ün üstünde bebek taburcu ettiklerini, Gülce`nin de hastanenin en küçük bebeği olduğunu söyleyen Dr. Başkent, "Gülce`nin kilosundan biraz fazla kiloda dünyaya gelen 3 bebeğimizi de taburcu ettik. En önemli avantajımız yüksek standartlarda bir yenidoğan ünitesine sahip olmamız. Trakya Üniversitesi`nden sonra tek yeni doğan yoğun bakımı hastanemizde" dedi.

Anne Aysel Yılmaz`ın kızının pastasını kemesinin ardından Başhekim Op. Dr. Ayhan Arslan, Gülce bebeğe altın takıp uzun ömür dilerken, hastane personelini de çalışmalarından ve gösterdikleri özveriden dolayı tebrik etti.

Başhemşire Nurhan Osmanoğlu da Gülce doğduğundan beri onunla yakından ilgilenen ve tedavisinde önemli bir rol oynayan Melek Hemşire`yi taktığı altın ile ödüllendirdi. Gülce bebek daha sonra annesi Aysel Yılmaz ile birlikte hastaneden ayrıldı.

Kaynak:

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile