Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Çorlu'da

ImageBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun `istediği televizyonda çıkıp konuşalım` çağrısına, "Sayın Kılıçdaroğlu; amatör küme takımıyla süper lig takımını aynı yerde oynatmazlar" dedi.

Çorlu Atatürk Meydanı`nda halka seslenen Başbakan Erdoğan, hükümetin halka hiçbir zaman sırtını dönmediğini söyledi. Başbakan Erdoğan, "Bir saniyemizi bile heba etmeden hizmet ürettik.Çabalarımızın meyvesini alıyoruz. Mücadelemizin sonuçlarını görüyoruz. 8.5 yılda Türkiye`ye ilkleri yaşattık. Türkiye`ye rekorlar yaşattık. Ülkemize sevinçler, büyük başarılar yaşattık. Türkiye`nin daha önce hiç görmediği, yaşamadığı hisleri hep beraber yaşattık. Bu makamlar bize halkın emaneti. Hepimiz öleceğiz. Hoca Efendi musalla taşına getirdiği zaman `Başbakan niyetine` demeyecek. `Er kişi niyetine` diyecek. Sonra mezara gömecekler, ayrılıp gidecekler. Güzel şeyler yaptıysan ne ala" dedi.


Seçimlerden sonra ilk işin yeni anayasa olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Seçimlerden sonra ilk işimiz; daha anlaşılabilir ve daha küçük bir anayasa yapmak olacak. Bu, milletin anayasası olacak, darbecilerin anayasası değil. Bazılarının yaptığı gibi koltuklarımıza yapışıp kalmayacağız. İlla hizmet için bu koltukta durmaya gerek yok. Bunu her yerde verebiliriz" diye konuştu.


Başbakan Erdoğan konuşmasının devamında, ortaya çıkan kaset skandallarına değindi. CHP`nin kaset siyasetiyle AK Parti`yi suçlama gayreti içerisinde olduğunu ifade eden Erdoğan, "AK Parti`nin kimliğine, kişiliğine hiçbir zaman bu kaset siyaseti sığmaz. Siz kendi içinize bakın. İçinizdeki hesaplaşmalara bakın. CHP`e, MHP`de kendi içindeki hesaplaşmaların bedelini ödüyor. Eğer böyle bir şeyin gayreti içinde olsak, biz istihbaratımızı da devreye sokmazdık. Devreye girdiler ve bu yayınlar durduruldu.

Yargı da bu işi takip ediyor. Buna rağmen AK Parti`yle alıp veremediğiniz nedir? Partiler veya yönetimlerin, bu tür yanlış işleri yapanlara karşı takınacağı tek tavır; ihraç edersin, gönderirsin. Bu yanlışları yapan varsa gönder gitsin" açıklamasında bulundu.
Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sayın Kılıçdaroğlu gönderebildin mi? Kaset olayı çıkınca ziyaret ettin, çıkışta `ben aday değilim` dedin Ertesi gün gidip adaylığını ilan ettin. Kaset skandalıyla çıkan bayan niye aday olamadı. Zat aday oldu. Erkek olduğu için ödüllendirildi. Kadınları savunan derneklere seslenen Erdoğan, "Niye sesiniz çıkmıyor" diye bağırdı. Gayri meşru bir olaya özeli denilebilir mi, özeli olanın bizler de karşısında oluruz, gayri meşru olana da sahip çıkmayız. Bize temiz siyaset lazım. Adı ne olursa olsun gönder gitsin.

Onlar bu millete, bu parlamentonun çatısı altına yakışmaz. Çünkü bize güzel ahlak lazım. .Birisi kaset mağduru oldu gitti, diğeri de kaset mağduru ola ak geldi. Gök kubbeyi başa yıkmayı bırak. Sen 12 Haziran sandığına bak. O sandıkta halkın neyi kimin başına yıkacak göreceksin. Bunların `Allah bir` dediğine inanın, çünkü Allah birdir."


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun `istediği televizyonda çıkıp konuşalım` çağrısına da yanıt veren Başbakan Erdoğan, "Çıkıp bir televizyon kanalında konuşalım diyor. Sayın Kılıçdaroğlu; amatör küme takımıyla süper lig takımını aynı yerde oynatmazlar" dedi.
Erdoğan mitingin sonunda, Tekirdağ`a sağlık alanında getirdikleri yenilikleri sıralayarak, en küçüğü 1 milyon metrekare olmak üzere şehir hastaneleri kuracaklarını da sözlerine ekledi. Çiftçi için de bir çok yenilik getirdiklerinin altını çizen Başbakan Erdoğan, " Bizden önce Ziraat Bankası yüzde 59 faizle çiftçiye kredi veriyordu, şimdi yüzde 5. Esnaf ve Sanatkar Halk Bankası`ndan yüzde 47 ile kredi alıyordu. Şimdi yüzde 5. Bizden öncekiler 5 bin lira veriyordu, biz 100 bin lira kredi veriyoruz" diye konuştu.


Öte yandan, miting alanındaki yoğun kalabalık nedeniyle baygınlık geçirenlere, Başbakan Erdoğan`ın uyarısının ardından sağlık ekipleri müdahale etti.

kaynak:

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile