Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çorlu'da Katili Facebook Yakalattı

Image001 yılında işlenen cinayetin katil zanlısı olarak aranan kişinin Çorlu`da olduğu bilgisine ulaşan polis ekipleri, katil zanlısını Çorlu sokaklarından önce arkadaşlık sitelerinde aradı.

Katil zanlısının izine sosyal paylaşım sitesi `facebook` ta rastlayan erkek polis, bayan rumuzu ile sohbete başladığı zanlıyı yakaladı. 8 yıldır aranan katil zanlısının 14 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu bildirildi.
Edinilen bilgilere göre, Çorlu Sağlık Mahallesi`nde 2001 yılında İhsan Altıntop`u 7 bıçak darbesi ile öldürdüğü iddiasıyla aranan ve hakkında 14 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Seçkin T.`nin Çorlu`da olduğu istihbaratını alan Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Çorlu cadde ve sokaklarından önce Seçkin T.`yi sanal alemde aradı. Sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi facebookta Seçkin T.`yi oluşturduğu profili sayesinde bulan polisler, resimlerinden aranan katil zanlısını teşhis etti.

Seçkin T. ile irtibata geçmek için `Gaye` adlı bayan rumuzu ile profil oluşturan erkek polis, planı sayesinde katil zanlısı ile sanal alemde sohbete başladı. Facebook üzerinde başlayan ve MSN`de de 3 gün boyunca devam eden sanal sohbetlerin gerçek ortama taşınması fikrinin ortaya atılması üzerine polisler planın bozulmaması için yeni bir telefon hattı açtırdı ve bayan polis memurunu sanal `Gaye` olarak katil zanlısı ile konuşturdu.

Kendisini takip eden erkek polis memurlarının yarattığı sanal `Gaye``ye inanan Seçkin T., buluşma ve yüz yüze sohbet etme fikrine `evet` dedi. Polis ekiplerinin yeni aldığı cep telefonu hattı sayesinde Gaye rumuzlu bayan polis memurunun sabah kahvaltısı teklifine `hayır` diyemeyen ve buluşma yeri ile saatinin kararlaştırılmasının ardından gittiği pastanede `Gaye``yi bekleyen katil zanlısı karşısında polisleri buldu. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin yürüttüğü teknolojik oyun sayesinde yakalanan ve gözaltına alınan Seçkin T., Çorlu Devlet Hastanesi`ne götürülerek sağlık raporu alındı.

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Aranan Şahıslar Kısmı`na götürülen Seçkin T., derlenen evraklarının ardından Çorlu Adliyesi`ne sevk edildi. Kesinleşmiş hapis cezası bulunan katil zanlısı, Tekirdağ Kapalı Cezaevi`ne konuldu.

kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile