Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Kosovalı öğrenciler Çerkezköy'de

Tekirdağ Valiliği Proje Ofisi`nin `Gönül Köprüsü` projesi kapsamında Türkiye`ye gelen Kosovalı öğrenciler, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi`ne gezdi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi`nde (ÇOSB) Çerkezköy Kaymakamı A. Akın Varıcıer ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından karşılanan öğrenciler önce ÇOSB Bölge Müdürlüğü tarafından Turkuaz Restaurant`ta verilen öğle yemeğine katıldı.

Yemekte öğrencilerle tek tek ilgilenen Varıcıer ve Özdoğan`ın ilgisi öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Yemeğin ardından ÇOSB Bölge Müdürlüğü tarafından öğrencilere hediyeler verildi.

Kosova Alaaddin Medresesi Lise 4`üncü Sınıf öğrencisi olan öğrenci heyeti ÇOSB Bölge Müdürlüğü`ndeki ziyaretin ardından, Bony Tekstil İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş., YKK Metal ve Plastik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmalarını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. İki hafta boyunca Tekirdağ`da kalıp çeşitli etkinlik ve ziyaret gerçekleştirecek olan Kosovalı öğrenciler bu süre zarfında ayrıca, Edirne, Çanakkale ve İstanbul ziyaretleriyle birlikte Anne ve Çocuk Sağlığı, Türk Edebiyatı, El Sanatları, Türk Tarihi dersleri alacaklar. Tekirdağ Valiliğinin ev sahipliği yaptığı öğrenciler Diyanet Eğitim Vakfı`nda misafir edilecek.

Kaynak:kenathaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile