Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

MHP MilletVekili ile Başkan Vekilinin Kavgası

ImageMilletvekili hakkında jandarmaya şikayet
Tekirdağ`ın Çerkezköy ilçesine bağlı Kapaklı beldesi belediye başkan vekili Ayhan Arslan, MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı hakkında, kendisini tehdit ettiği iddiasıyla jandarmaya şikayette bulundu.

Alınan bilgiye göre, Milletvekili Nalcı`nın sahibi olduğu Erna İnşaat firması, Kapaklı Belediyesinin açtığı 137 bin metrekarelik beton yol yapımı ihalesini 2 milyon TL bedelle kazandı.
İşi 1.5 ay önce teslim eden Nalcı`nın firmasına belediye 200 bin TL borçlu kaldı.
Borcun ödenmemesi üzerine Kapaklı Belediyesine giden Milletvekili Nalcı, Belediye Başkan Vekili Arslan`la görüştü.
Geciken ödemenin yapılmasını isteyen Nalcı, ödeme yapılmayacağı söylenince Arslan`la bir süre tartıştı.
Arslan, olayın ardından Çerkezköy Jandarma Komutanlığına giderek, kendisini tehdit ettiği iddiasıyla Nalcı hakkında şikayette bulundu.

``ÖDEME İÇİN ONAY BEKLENİYOR``

Belediye Başkan Vekili Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nalcı`nın ödemeler konusunda belediyeyi tehdit ettiğini öne sürdü.

Nalcı`nın firmasına 2 milyon TL ihale bedelli beton yol yapım işiyle ilgili yaklaşık 200 bin TL borçları kaldığını ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

``Nalcı`ya bu ödemeyle ilgili geçici teminat vermek için Kamu İhale Kurumundan onay gelmesini bekliyoruz. Ancak şimdiye kadar bu ödemeyle ilgili bir onay bize ulaşmadı. Nalcı, bunu bilmesine rağmen bugün belediyemize gelerek olay çıkardı ve bizleri tehdit etti. Ben de kendisine bu tutumumun yanlış olduğunu söyledim. Nalcı`nın aynı tavrı sürdürmesi dolayısıyla da 25 şahitle birlikte İlçe Jandarma Komutanlığına giderek hakkında şikayette bulundum.``

``ALACAĞIMI TAHSİL EDEMİYORUM``

Milletvekili Nalcı da belediyeden alacağının 260 bin TL olduğunu savunarak, Kapaklı Belediyesinden alacağını tahsil edememesi nedeniyle şirketinin zor duruma düştüğünü söyledi.

Devletin parası olmadan ihaleye çıkmadığını belirten Nalcı, şöyle konuştu:

``Belediye keyfi bir tutum takınarak ödeme yapmıyor. Ben de bu yüzden alacağımın tahsil edilmesi için 20 gün önce Çerkezköy Kaymakamlığı ve Cumhuriyet Savcılığına dilekçe vererek suç duyurusunda bulundum. Bu olayla ilgili haciz kararı alındı. Buna rağmen yine de ödeme yapılmıyor.``

Samanyoluhaber.com

MHP den Milletvekili seçildikten sonra çoğu kamu İhalelerini alan MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin NALCI savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile