Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çerkezköy Sosyal Güvenlik Merkezi Binası Açıldı

Image AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve İçişleri Komisyon Başkanı Ziyaeddin Akbulut, SGK İl Müdürlüğüne bağlı Çerkezköy Sosyal Güvenlik Merkezi binası inşaatının bitirilerek hizmete sunulduğunu söyledi.

Çerkezköy Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binasının hizmete sunulması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Akbulut, "Çerkezköy ilçesi 2576 işyeri ile önemli bir sanayi merkezidir. Bu ilçemizde, 2009 Mart ayı itibariyle yaklaşık 44 bin aktif sigortalı, 10 bin 316 emekli işçi vardır. Bu sigortalıların eş ve çocuklarının da Sosyal Güvenlik kapsamında olduğu düşünülürse yaklaşık 150 bin olan nüfusun tamamına hizmet verilmektedir" dedi Tekirdağ`ın Çerkezköy İlçesi`nin konumu itibari ile çok önemli olduğunu kaydeden Akbulut, "Çerkezköy`de yaşanan yoğunlukların önlenmesi ve hizmetlerin aksatılmadan yürütülebilmesi için, AK Parti Hükümetinin kolay erişebilir ve vatandaş odaklı hizmet anlayışı gereği daha önce Çorlu ve Malkara da açılan Sosyal Güvenlik Merkezinin Çerkezköy İlçesinde de kurulacak" diye konuştu.

Çerkezköy Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binası inşaatının, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünce üstlenilerek bitirildiği kaydeden Akbulut, 5 Mayıs 2009 tarihinde SGK İl Müdürlüğümüze teslim edildiğini söyledi. İçişleri Komisyon Başkanı Akbulut "Çerkezköy Devlet Hastanesi içerisinde hizmet veren ve sigortalılara geçici işgöremezlik ödeneği, sağlık karnesi aktivasyon işlemlerini yapmakta olan ödeme bürosu ilk etapta buraya taşınacak, daha sonra da Sosyal Güvenlik Merkezi kurulduğunda

hizmetlerini burada sürdürecektir. Yeni Hizmet Binası Çerkezköy`ümüze ve Tekirdağ`ımıza hayırlı uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.
haberciniz.biz

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile