Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

İnfaz Koruma Memurluğu Başvuru Kuyruğu

ImageTekirdağ`da 220 kişilik infaz koruma memurluğu kadrosu için 620 kişi başvurdu. Sabah erken saatlerde memur adayları adliye önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Tekirdağ`da, yüksek güvenlikli 1 ve 2 nolu cezaevlerinde görevlendirilmek üzere 220 kişinin alınacağı infaz koruma memurluğu için, Türkiye`nin dört bir şehrinde 620 kişi başvuruda bulundu. Mülakat için Tekirdağ Adliyesi`ne gelen memur adayları, uzun kuyruklar oluşturdu. Büyük çoğunluğu üniversite mezunu olan adaylar arasında lise mezunları de yer aldı. Mülakat, boy ve kilo ölçümleri için adliyeye gelen memur adayları, zaman zaman izdihama neden oldu. Uzun süredir işsiz olan memur adayları `devlet` garantisinde olduğu için infaz koruma memuru olmak istediklerini söyledi. Tekirdağ`da memur olabilmek için Yozgat`tan geldiğini anlatan lise mezunu Abdullah Sungur, memurluğu garanti olarak gördüğü için özel sektör yerine infaz koruma memuru olmak istediğini ifade etti. Yozgatlı Şeref Paşaoğlu ise, üniversite okuduğu halde memur olmak istediğini söyledi. Paşaoğlu, "Afyon Kocatepe Üniversitesi`nde dış ticaret eğitimi alıyorum. Ama üniversite mezunlarının durumu ortada. 1997 senesi ÖSS şampiyonu bile manavlık yapıyormuş. Memur olursak bir anlamda devlete sırtımızı dayamış olacağız" şeklinde konuştu.

KPSS`den 70 ve üzerinde puan alanların başvurabildiği infaz koruma memurluğuna talip olanların yüzde 70`ini üniversite mezunu gençlerin oluşturdu. Adaylar ilk gün fiziki görünüm ve diksiyon kontrollerinden geçti. Daha sonra boyları ve kiloları ölçülen memur adayları 2 Şubat tarihinde sözlü mülakata katılacak. kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile