Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Massey Ferguson Traktörleri Çerkezköy'de Üretilecek

ImageSektöründe ilklere öncülük eden Hattat Traktör, 2008 yılında Agco ile birlikte Avrupa pazarı için 250 Milyon Euro`luk Massey Ferguson ve Valtra traktörleri üretim anlaşmasını imzaladı.

Her geçen yıl gücüne güç katan Hattat Tarım A.Ş, 2009 yılında Hattat Traktörleri`nin A ve H serisini Polonya ve Avrupa pazarında satmak üzere 100 Milyon Euro`luk anlaşmaya imza attı.

Hattat Tarım Çerkezköy Tesisleri`ne TSYD ve Hattat Holding işbirliğiyle yapılan basın gezisine spor dünyasının ünlü isimleri İlyas Tüfekçi, Erhan Önal ve Nurettin Yıldız da katıldı. Yapılan basın toplantısı sonrası Hattat Tarım Tesisleri`ni gezen basın mensupları, `Renklerin Kardeşliğini` sembolize eden ve farklı takım renklerinden oluşan Hattat Traktör Şov`da traktörlerle penaltı çektiler. Yapılan basın toplantısında söz alan Hattat Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat, "Sporun birleştirici ruhunu, renklerin kardeşliğini kendi ürettiğimiz traktörlerle vurgulamak istedik. Tüm renklerin kardeşçe birlikte buluştuğu bu ülkeden çıkan bir güç olan Hattat Tarım, ürettiği ürünler ile sporun birleştirici yönünü sizlerle paylaşmak isterim. Türk firması olarak her renk traktör üreten tek firmayız. Müşterilerimize artık standart rengin yanında istediği renk traktörü seçme imkanı veriyoruz.

Özet olarak bizim müşterimiz özel müşteridir. İstediği rengi seçebildiği gibi, seçtiği rengin yanında başka renkleri de koyması imkanını veriyoruz. Türk firması olarak 2 yıl içerisinde Avrupa`ya ihracat anlaşmaları imzaladık. Hattat Tarım, bu sinerji sayesinde Hattat A serisine şimdiden Avrupa Birliği`nden müşteri buldu. Polonya`da geçtiğimiz ay içinde yapmış olduğu distribütörlük anlaşmasıyla daha ürünün seri üretimine geçmeden 5 yıllık satış ve dağıtım anlaşması imzaladı. Toplam tutarı 110 Milyon Euro`dur. Bunun yanında yine Agco grubu ile 250 Milyon Euro`luk Avrupa`ya ihraç edilmek üzere Massey Ferguson ve Valtra traktörlerinin üretim anlaşmasını imzaladık. 2 yıl içerisinde toplamda 360 Milyon Euro`luk yapılan bu anlaşmalar Türk traktör olan Hattat Traktörü`nün tüm dünyada satılması için bize büyük bir güç verdiği gibi önümüze güvenle bakma konusunda motive etmiştir" diye konuştu.

Toplantıda söz alan TSYD Genel Sekreteri Ahmet Çakır ise, TSYD olarak tribünlerdeki dostluğa her platformda destek vermekten mutlu olduklarını, bu tip organizasyonlardan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Yapılan fabrika gezisi sonrası Renklerin Kardeşliği temasıyla üretilen yüzde yüz yerli üretim olan Hattat traktörleri ile test sürüşü yapan eski milli futbolcular, traktörlerin karmaşık ve devasa görüntülerine karşın ileri teknolojisi sayesinde kullanmasının son derece basit makineler olduğunu söylediler.
kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile